Języki germańskie

inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza
Trudno szukać bliskości między językami z grupy germańskiej i celtyckiej albo romańskiej i słowiańskiej. Odległe owszem są, bo to przecież pozwoliło zakwalifikować je do rodziny indoeuropejskiej ale podobieństw postarajmy się jednak szukać w obrębie jednej grupy. Szereg badań językoznawczych pozwoliło przypisać pewne języki do konkretnych grup na podstawie właśnie takich zależności, które ułatwiają wzajemną percepcję.
Analiza morfologiczna języków doprowadziła do wyodrębnienia w nich takich samych lub bardzo podobnych cząstek wyrazowych w odmiennych częściach mowy. Wydawać by się mogło, że jeśli ktoś zna język niemiecki może mieć kłopoty z nauką języka angielskiego. Panuje taki właśnie stereotypowy pogląd, że te języki bardzo się od siebie różnią, przede wszystkim bardzo różnie brzmią; angielski bardzo płynnie, łagodnie, niemiecki zaś dość szorstko, tak „kanciasto”, sucho.
Dopiero, gdy wdraża się naukę gramatyki okazuje się, że obowiązują dość podobne reguły w obu wymienionych językach. Wyselekcjonowane przez lingwistów morfemy, leksemy oraz czasy, przypadki, rodzaje i inne elementy języka pozwalają dostrzec podobieństwa między niemieckim i angielskim. Znając dobrze w mowie i piśmie jeden z nich na pewno będzie łatwiej nauczyć się drugiego, zwłaszcza, że pomocne w tym są analogie w konstrukcjach gramatycznych zdań i dosyć szeroki zakres podobieństw leksykalnych.
Warto w kontekście podobieństw przyjrzeć się językowi niderlandzkiemu, który ma wiele wspólnego z angielskim i niemieckim.
Przeczytaj również: Uralska rodzina językowa
Przeczytaj również: Znaleźć w sobie motywację do nauki języka obcego
Przeczytaj również: Języki południowosłowiańskie - zachodnie
Polecane artykuły

Klienci zainteresowani kolekcjami haute couture
reklamówki jednorazowe Ponieważ kreacje prezentowane na pokazach haute couture są tak bardzo wyjątkowe, osoby je kupujące także takimi są. Wszystkie domy mody bardzo dbają o każdą z nich, dopilnowując, aby znalazło się dla niej miejsce na kolejnym pokazie. Statystycznie rzecz ujmując około dwóch tys

Problem nadmiernego pocenia u mężczyzn
fartuch bawełniany damskikawa do kawiarni Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu na utratę ciepła, jednak gdy występuje nadmiernie, jego przyczyna może być znacznie bardziej poważna niż zwykły wysiłek fizyczny, czy wysokie temperatury. Problem nadmiernego pocenia dotyka w szczególności mężczyz