Modnie w PRLu

nowe sukienki ciepłe bluzy jeździeckie

Moda w czasach PRLu uzależniona była w bardzo dużej mierze od panującego w tamtych czasach systemu. Ten, kto pamięta te czasy, wie, że wtedy od systemy zależne było niemal wszystko. Tworzenie dla artystów nie odbywało się na zasadzie wolności słowa, czy innego rodzaju przekazu, jakim starali się wyrażać swoje dzieła, ale na zasadzie tego co było przez władzę uważane jako właściwe i dozwolone.

Takiego rodzaju ograniczenia powodowały oczywiście w artystach chcących mieć nieograniczona wolność w wyrażaniu tego, co im w duszy grało bunt i chęć walki z systemem. Podobnie jak i sztuka innego rodzaju, tak i świat mody w Polsce z tego okresu, musiał zmagać się z władzą i narzuconymi odgórnie ograniczeniami. Władza ie przepadała za ekstrawagancją, dlatego też wielu projektantów z tamtego okresu zmuszonych było niejednokrotnie do tego, by tworzone przez siebie kreacje poprawiać i dostosowywać do „wymagań systemu”.

W związku z tym tworzenie w tamtym okresie to nieustanna walka pomiędzy chęcią wyrażenia w kreacjach swoich wizji i koniecznością życia zgodnie z narzuconymi zasadami.

www.backstagepromotion.pl