Historia haute couture

wyprzedaż sukienek

Gdy zaczynamy sięgać pamięcią do początków powstania krawiectwa wysokiego, czyli haute couture musimy wspomnieć o Rose Bertin, która uważana jest i uznana za pierwszą z e znanych i wielkich osobowości wspomnianego modowego trendu, jakim jest francuski haute couture.

To właśnie ona już w 1770 roku stworzyła Le Grand Mogol, czyli dom mody funkcjonujący pod właśnie tą nazwą i szyjący ubrania dla dam tego okresu.

Rose Bertin i jej projekty pojawiły się na dworze królowej Marii Antoniny i właśnie tam rozkwitły a sama ich autorka została Ministrem Mody tych czasów, kształtując i dyktując styl ubioru panujący wśród elity dworskich salonów.

Za czasów panowania Napoleona III miasto Paryż stawało się z dnia na dzień coraz bardziej rozwiniętym centrum zarówno kultury, sztuki jak i mody.

Z tego okresu pochodzi określenie opisujące prestiż Paryża, jako „oświeconego miasta”, co bezpośrednio wpływało i stale zwiększało napływ najbardziej utalentowanych ludzi z całej wręcz Europy, pragnących właśnie w Paryżu rozwinąć swoje umiejętności i pokazać je światu.

To oni determinowali rozwój ducha i osobowości tego miejsca.

www.successlearning.pl