Czy znajdziemy wina na upał?

https://www.dagrasso.pl/bielsko-biala https://bistronatalerzu.pl/

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że podczas upałów lepiej zrezygnować z alkoholu, bo może nam ono wówczas szybciej uderzyć do głowy? Na szczęście ta zasada nie dotyczy win, zwłaszcza jeśli wybierzemy te ich gatunki, które wręcz są stworzone na upały, abyśmy dzięki nim mogli się schłodzić i orzeźwić. Jednak zanim w upalny dzień sięgniemy po lampę wina, warto zobaczyć, które to powinno być i w jaki sposób ma być podane, abyśmy mieli pewność, że faktycznie nas orzeźwi i doda nam sił.

O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim idealne na letnie upały są wina musujące, białe oraz różowe. Jednak żeby mogły one w odpowiedni sposób spełnić swoje zadanie, powinny być podane po schłodzeniu, kiedy ich temperatura będzie w okolicach kilku stopni. To ważne, bo bez odpowiedniej temperatury nie będą one smakowały tak jak powinny, a co się z tym wiąże, nie będziemy mieli żadnej przyjemności z ich spożywania.

Jeśli jesteśmy w domu i nie chcemy czekać, aż wino się schłodzi w lodówce, a mamy ochotę napić się go niezobowiązująco, dla własnej przyjemności, to możemy do niego dodać kostkę lodu. Z pewnością mu to nie zaszkodzi, a my będziemy mogli go skosztować od razu, gdy tylko najdzie nas na to ochota.

Co jest ważne?

To co sprawia, że jakieś wina są orzeźwiające, to nie tylko bąbelki, ale również ich kwasowość. To oznacza, że powinniśmy przede wszystkim patrzeć na wina różowe, chociaż występują one w tak różnych rodzajach, że warto spróbować kilku z nich, aby wybrać to odpowiednie dla siebie. Co może nas zaskoczyć to fakt, że niektóre z czerwonych win są tak delikatne i owocowe, że po schłodzeniu również te wina będą idealne na upał.

Chociaż większość białych win idealnie wpisuje się w grupę win na upał, to jednak musimy pamiętać, że nie wszystkie. Te, które zawierają sporo alkoholu, z pewnością nie przysłużą nam się dobrze w upalne dni, tak samo jak te, które będą zaliczane do win starszych. Jeżeli szukamy wina na upał, to warto wybierać wina lekkie, o wyraźnej kwasowości, które będą winami młodymi i nie będą posiadały zbyt dużo alkoholu. Jeśli odpowiednio je schłodzimy, to możemy być pewni, że dzięki nim będziemy mogli liczyć na prawdziwe orzeźwienie. Jednak poza wybraniem odpowiedniego gatunku, musimy również pamiętać o ich odpowiednim schłodzeniu, a to oznacza, że latem, warto zawsze mieć butelkę wina w lodówce, abyśmy mogli po nie sięgnąć za każdym razem, gdy tylko będziemy chcieli się schłodzić w ten sposób.