Z wizytą u ginekologa

www.elzbietaachinger.pl

Problemy z narządami płciowymi mogą być dla pań bardzo uciążliwe i w pewien sposób wstydliwe. Bez względu na to, czy się krępujemy mówiąc o nich, zawsze powinno się udawać z nimi do lekarza.

Ginekolog to jedyna osoba, która może nam kompetentnie doradzić w tego typu kwestiach. Kłopoty z układem płciowym mogą mieć bardzo różne przyczyny, które niekoniecznie związane muszą być z życiem seksualnym.

Niektóre problemy mogą mieć charakter genetyczny, inne wynikać mogą z niewłaściwej higieny, a jeszcze inne stanowią odbicie ogólnie złego stanu zdrowia kobiety. Owszem, w aptekach i drogeriach dostać można bez recepty wiele środków, które teoretycznie mogą rozwiązać nasze kłopoty, jednak to lekarz powinien orzec, które z nich są odpowiednie.

Ginekolog jest również osobą kompetentną w kwestii antykoncepcji. Właściwie tylko on może przepisać nam na przykład tabletki.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest wiele tego typu środków, wśród których nie wszystkie mogą być odpowiednie właśnie dla nas.