Wrodzona niedoczynność tarczycy u dzieci

http://www.klinikiserca.pl/o-nas/znajdz-nas/rzeszowskie-centrum-chirurgii-naczyniowej-i-endowaskularnej odchudzanie w naszym ośrodku gołubie to gwarancja sukcesu

Tarczyca odpowiada za prawidłowy rozwój organizmu i sprawną przemianę materii. Na choroby gruczołu tarczowego nie cierpią wyłącznie osoby dorosłe. Takie problemy mogą przytrafić się nawet najmłodszym. W przypadku dzieci, zaburzenia pracy gruczołu tarczowego są najczęściej wrodzone. Rzadko stwierdza się to schorzenie zaraz po urodzeniu. Objawy rozwijają się przez pierwsze tygodnie życia dziecka.

Niemowlę z wrodzoną niedoczynnością tarczycy cierpi na zaparcia i patologiczną senność. Do objawów zalicza się również duże ciemiączka, chrapliwy płacz i zaniżoną temperaturę ciała. Często występuje również żółtaczka. Niedoczynność tarczycy u starszych dzieci skutkuje słabszym przyswajaniem wiedzy oraz późniejszą nauką chodzenia i mówienia. Aby szybko wykryć możliwe choroby tarczycy, w Polsce przeprowadzane są badania wśród noworodków. Mają one określić poziom TSH.

Leczenie niedoczynności gruczołu tarczowego polega na uzupełnieniu hormonalnych niedoborów, co możliwe jest dzięki farmakoterapii substytucyjnej.

www.funduszebiznes.com.pl
Oliwia

Oliwia

Hello

You may also like...