Objawy pasożytów u zwierząt

https://hurtmedyczny.pl/pl/c/Inhalatory/440

Choroby pasożytnicze dotykają nie tylko ludzi, ale także – a może przede wszystkim – zwierzęta, w tym głównie psy. To zresztą także przez te czworonogi dochodzi do dużej liczby zakażeń wśród ludzi, a według badań tylko bardzo mały odsetek posiadaczy psów nie jest zarażony pasożytem.

Nic więc dziwnego, że powinniśmy zadbać o zdrowie naszych pupili i przynajmniej kilka razy do roku zabierać je do weterynarza na proces odrobaczania. Jak jednak poznać, że nasze zwierzę ma pasożyta w swoim organizmie lub też na futrze czy skórze? Sęk w tym, że u dorosłych osobników inwazja pasożytnicza najczęściej przebiega bezobjawowo, gdyż są one po prostu nosicielami – dlatego też tak ważne jest regularne ich odrobaczanie.

Młodsze osobniki mogą natomiast cierpieć na apatię, duszności, zmienny apetyt, biegunkę, zahamowanie wzrostu, zmiany krzywicze, niedrożność pokarmu pokarmowego czy żółtaczkę, a w najbardziej niebezpiecznych przypadkach choroby pasożytnicze mogą nawet doprowadzić so śmierci szczeniąt czy kociąt.