Objawy nadczynności tarczycy. Rozpoznaj je!

akcesoria stomatologiczne Pomiar tkanki tłuszczowej Poznań

Nadczynność tarczycy jest skutkiem różnych chorób tarczycy. Objawy nadczynności gruczoły nie zawsze występują wszystkie jednocześnie, ale mogą pojawiać się stopniowo.

Warto znać najczęstsze symptomy nadczynności tarczycy, by w porę postawić właściwą diagnozę. O nieprawidłowej pracy gruczołu może świadczyć spadek wagi.

Objaw ten wiąże się z przyspieszoną przemianą materii i w efekcie szybką utratą kilogramów w krótkim czasie. Niepokojące powinno się też wydać kołatanie serca, które jest niebezpieczne szczególnie dla ludzi starszych może prowadzić do niewydolności serca.

Innym objawem są duszności przy nawet niewielkim wysiłku fizycznym oraz drżenie rąk. Objawami nadczynności tarczycy są również nadmierna potliwość oraz nadwrażliwość na ciepło.

Pojawiają się trudności w koncentracji i ogólna nerwowość. Mięśnie ulegają osłabieniu, występują biegunki, łzawienie i dolegliwości skórne.

Kobiety mogą cierpieć na nieregularne miesiączki. W zaawansowanym stadium choroby pojawia się wole.

http://pl.gsk.com/pl/produkty/leki-na-receptę-i-szczepionki/infanrix-hexa-proszek-i-zawiesina-do-sporządzania-zawiesiny-