Materiały edukacyjne dla młodzieży

ealergia.com.pl zęby

Ludzie młodzi są żądni wiedzy na różne tematy. Nie da się ukryć, że informacje związane z życiem seksualnym budzą szczególną ciekawość, ale nie zawsze to zainteresowanie seksem i cielesnością kieruje młodych w dobrą stronę.

Dla wielu osób pierwszym źródłem wiedzy o seksie są materiały pornograficzne, co do których raczej wszyscy zgadzają się, iż przedstawiają wypaczony obraz ludzkiej seksualności. O ile sam fakt, że młodzież sięga w pewnym momencie po takie treści nie jest zaskakujący, a wręcz jest naturalny, to zbytnie poświęcanie im uwagi może być niepokojące.

Bardzo ważne jest, aby ludzie młodzi mieli dostęp do rzetelnej wiedzy związanej z seksem oraz antykoncepcją. Materiały dydaktyczne w tej materii powinny być opracowane przez fachowców i pedagogów, którzy równocześnie będą potrafili rozmawiać z młodymi osobami na te tematy.

Doskonale wiemy, że dorośli mają z tym często problem – najlepiej zdają sobie z tego sprawę rodzice, dla których rozmowy z dziećmi o seksie należą do szczególnie kłopotliwych. Stąd ważne jest, aby w ręce młodych ludzi trafiały rzetelne, solidnie przygotowane źródła wiedzy.

www.krakoskizlotmini.pl