Lubrykanty i prezerwatywy

protetyka inhalator opinie

Stosowanie prezerwatyw jest powszechne, ale równie powszechne jest obecnie korzystanie z różnego rodzaju lubrykantów. Mają one zwykle postać żelu lub lekkiego kremu i mają generalnie dwa zadania.

Po pierwsze ułatwiają stosunek, zapewniając optymalny poślizg. Eliminuje to ryzyko nieprzyjemnych zwłaszcza dla kobiet otarć i podrażnień.

Lubrykant jest ważny zwłaszcza dla kobiet w nieco starszym wieku, u których naturalne nawilżenie w pochwie może z czasem słabnąć. Drugim zadaniem części lubrykantów jest dostarczanie partnerom dodatkowych wrażeń.

Normą są żele rozgrzewające lub chłodzące, które dzięki specjalnym dodatkom pobudzają zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Można ich też używać do erotycznego masażu.

Po takie lubrykanty chętnie sięgają nawet młodzi kochankowie, którzy żadnych problemów z nawilżeniem nie mają. Część takich środków można bezpiecznie stosować z prezerwatywami – z reguły producent wprost o tym informuje.

W tym kontekście najlepsze będą żele na bazie wody oraz silikonu, ponieważ nie powodują one mikrouszkodzeń w porach prezerwatyw.