Grzybica stóp: zapobiegaj i walcz

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, a w szczególności regularnie korzystasz z takich miejsc jak siłownia czy basen, jest wysoce prawdopodobne, że zarazisz się grzybicą stóp. Chyba, że właściwie zadbasz o ich higienę. Tak jak w przypadku wszystkich chorób i infekcji, zdecydowanie przyjemniej i łatwiej jest im zapobiegać, niż je leczyć. Dlatego zawsze dbaj o to, by Twoje stopy były zabezpieczone – zawsze mniej ze sobą klapki.

Nigdy nie stąpaj po podłodze bosymi stopami. Wystarczy zaledwie chwila by przemieściły się na nie niebezpieczne grzyby. Po każdej wizycie na siłowni i basenie umyj dokładnie całe ciało, a także stopy zwracając szczególną uwagę na miejsca między palcami. Stosuj także preparaty przeciw grzybicze.

Zapobiegną rozwojowi choroby. Jednak co w przypadku, gdy zauważysz pierwsze objawy grzybicy: zaczerwienienie i swędzenie? Jeśli nie masz akurat pod ręką specjalistycznych leków, możesz skorzystać z sody oczyszczonej. Posyp nią stopy, odczekaj piętnaście minut, a następnie spłucz. Soda złagodzi objawy i zapobiegnie rozwojowi choroby.

Następnie skorzystaj ze specjalistycznych środków takich jak kremy, czy spraye.