Dlaczego warto się odrobaczać

Eksperci alarmują, że coraz więcej i więcej osób choruje na różnego typu choroby przez pasożyty. Te dostają się do ludzkich organizmów na różne sposoby, ale w każdym przypadku bywają niebezpieczne i mogą wywołać sporo niepożądanych skutków.

Wiele nosicieli nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że „użycza” swoje ciało innym organizmom, a dowiaduje się dopiero po wykonaniu specjalistycznych badań w tym zakresie. Poza tym większości ludzi termin „odrobaczanie” kojarzy się ze zwierzętami – futrzaki też powinniśmy oczywiście regularnie oczyszczać z pasożytów, ale przy okazji warto jest pamiętać także o sobie samym.

Jeszcze kilka dekad temu takie praktyki były czymś powszechnym, zupełnie jak dzisiejsze szczepienia, jednak w ostatnich latach praktyka odrobaczania została gdzieś zapomniana. Oczywiście, lekarze wskazują, że w niektórych sytuacjach pasożyty mogą przynosić wymierne korzyści, jednak w większości przypadków działają one negatywnie zarówno na funkcjonowanie naszych narządów, jak i na ogólne zdrowie, układ odpornościowy czy samopoczucie.