Ciąża a kawa, cukier, zwierzęta – czy są to bezpieczne połączenia?

diagnostyka elektrofizjologiczna https://przelambariery.pl/pol_m_Pomoce-ulatwiajace-poruszanie-sie_Chodziki-i-balkoniki-164.html

W trakcie ciąży bez wątpienia najważniejsze powinno być zdrowie dziecka oraz jego prawidłowy rozwój. Głównie dlatego tak istotne jest dowiedzieć się, co może temu zaszkodzić, a co nawet pozytywnie wpłynąć na cały ten proces. No bo przecież jeśli na przykład muzyka klasyczna korzystnie oddziałuje na dziecko to czemu by tego nie spróbować? Tak czy siak, odpowiedzialna mama to taka, która dobrze wie, które połączenia będą w ciąży bezpieczne – mowa tutaj o tym, czy bezpieczne będzie obcowanie ze zwierzętami, picie kawy albo przyswajanie dużych ilości cukru. Wszak od pewnych rzeczy bardzo trudno jest się odzwyczaić, a jeśli na przykład mieszkamy ze zwierzęciem to już w ogóle trudno byłoby to zmienić na czas trwania ciąży. W związku z tym warto obalić pewne mity i dowiedzieć się, jak to naprawdę jest z pewnymi rzeczami.

W przypadku zwierząt, wiele kobiet zastanawia się, czy bezpieczny jest kontakt z psem czy kotem podczas cięży. Jeśli chodzi o psy to tutaj nie ma żadnych zagrożeń, gdyż jak wykazują eksperci, obecność psa w naszym domu nie ma żadnego wpływu na zdrowie i rozwój dziecka. Co więcej, pies może bardzo często pomóc nam poprawić humor, choć trzeba też pamiętać o tym, aby przyzwyczajać psa do myśli, że po pojawieniu się na świecie dziecka zmieni się pewna hierarchia i wtedy to już nie czworonóg będzie najważniejszy. Trochę inaczej sprawa ma się z kotami, gdyż w tym przypadku występuje zagrożenie toksoplazmozą. Co prawda zarażenie tą chorobą przez przyszłą mamę nie jest jednoznaczne z tym, że dotknięte będzie także dziecko, natomiast taka szansa oczywiście jest.

W jaki sposób można się nią zarazić? Cysty pierwotniaka wywołujące toksoplazmozę mogą dostać się do naszego organizmu poprzez:

  • odchody kota,
  • ptaki,
  • źle zabezpieczoną ranę,
  • surowe mięso.

To właśnie dlatego tak ważne jest, aby uważać zarówno na nasze koty, jak i na różnego rodzaju ugryzienia czy zadrapania. W takiej sytuacji niezwłocznie należy użyć odpowiednich preparatów, za pomocą których uda nam się zapobiec miejscowym zakażeniom. Oczywiście nie jest również wskazane spożywać surowego mięsa, które może być skażone za sprawą much, które to z kolei mogły mieć wcześniej kontakt z kocimi odchodami. Zdaje się więc, że posiadanie kota w trakcie ciąży może być nieco problematyczne i wiązać się z pewnym ryzykiem, natomiast zdrowy rozsądek i po prostu odpowiednie podejście do tego wszystkiego powinny znacząco to ryzyko zminimalizować.

W jakich ilościach kobieta w ciąży może spożywać kawę i cukier?

Odpowiednia dieta to często podstawa dla prawidłowego rozwoju ciąży, dlatego też warto zrezygnować ze swoich ulubionych produktów takich jak m.in. kawa czy właśnie cukier. W przypadku kawy nie jest wskazane picie jej w nadmiernych ilościach, przede wszystkim ze względu na kofeinę. Cukier z kolei należy również mocno ograniczyć, choć oczywiście przyszła mama może sobie pozwolić na zjedzenie batona czy czekolady, jeśli będzie miała taką ochotę.

Warto jest ogólnie ograniczyć spożywanie produktów przetworzonych, jak również odstawić wszelkiego rodzaju używki – mowa tutaj o rzuceniu palenia papierosów czy spożywaniu różnego rodzaju alkoholów. Tego typu używki mogą mieć bowiem bardzo negatywny wpływ na ciążę. Zamiast tego, zaleca się aktywność fizyczną oraz spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

www.canon-foto-klub.pl